Rekrutacja

Rekrutacja do projektu przeprowadzona zostanie w terminie od dnia 1 stycznia 2024 r. do dnia 31 maja 2024 r. terenie Województwa Lubelskiego. Rekrutacja będzie: otwarta dla każdego zainteresowanego, bezpośrednia, turowa (1 miesiąc = 1 tura), rzetelna, bezstronna oraz sformalizowana (protokół), akcentująca realne korzyści dla UP, bez stereotypowych przekazów, z uwzględnieniem praktyk antydyskryminacyjnych, dostosowana i adekwatna do sytuacji kandydatów (spotkania bezpośrednie np. dla pracujących poza godzinami ich pracy–po południu/w weekendy). Rekrutacja, prowadzona będzie w oparciu o Regulamin rekrutacji. Dokumenty rekrutacyjne–dostępne będą w biurze i na stronie: www.ckl.crb.lublin.pl.

Wsparcie udzielane będzie UP potwierdzającym spełnienie kryteriów kwalifikowalności uprawniających do udziału w projekcie (co jest potwierdzone właściwym dokumentem, w szczególności zaświadczeniem). Wsparcie udzielane będzie UP, którzy przekażą dane, o których mowa w zał.nr 1 do rozporządzenia EFS+ oraz zobowiązanie UP do przekazania informacji na temat jego sytuacji po opuszczeniu projektu.

 

Etapy rekrutacji:

ETAP I Ocena formalna prowadzona w metodzie zerojedynkowej. Komisja Rekrutacyjna zweryfikuje czy złożone przez potencjalnego uczestnika dokumenty rekrutacyjne wskazane w § 4 pkt. 3 są kompletne oraz czy zostały poprawnie wypełnione oraz czy są spełnione kryteria uczestnictwa przez Kandydata/tkę tj.:

- Posiadanie status osoby która pracuje, zamieszkuje lub przebywa na terenie województwa lubelskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego,

- Posiadanie umiejętności podstawowych (umiejętności cyfrowych), odpowiednio na poziomie nie wyższym niż 3 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji,

- Zgłaszanie z własnej inicjatywy chęci podnoszenia, uzupełnienia umiejętności, kompetencji.

 

ETAP II Ocena merytoryczna: Na podstawie złożonych dokumentów rekrutacyjnych dodatkowo na tym etapie Komisja Rekrutacyjna przydzieli każdemu/ej z Kandydatów/tek na Uczestnika/Uczestniczkę Projektu dodatkowe punkty za przynależność do poniższej grupy:

- osób w wieku powyżej 60 roku życia (osoby starsze) +5 pkt

- osób o niskich kwalifikacjach (na poziomie do ISCED 3 włącznie) +5 pkt

- osób z niepełnosprawnościami +15 pkt

- osób będących kobietami + 10 pkt

- osób bez zatrudnienia + 5 pkt

- osób korzystających w Polsce z ochrony czasowej w związku z Decyzją wykonawczą Rady(UE)2022/382 z dn. 04.03.2022r. stwierdzającą istnienie masowego napływu wysiedleńców z Ukrainy w rozumieniu art. 5 dyrektywy 2001/55/WE i skutkującą wprowadzeniem tymczasowej ochrony (uchodźcy wojenni z Ukrainy) +5 pkt

UWAGA! Osoby zaliczające się do kilku grup uzyskiwać będą punkty za każdą z grup.

 

Stworzona zostanie zanonimizowana lista rankingowa: Podstawowa (65 osób z najwyższą liczbą punktów) oraz Rezerwowa (+2%UP, uruchomiona w przypadku rezygnacji lub skreślenia osób z list podstawowej). W przypadku tej samej liczby punktów decydować będą punkty premiujące, a w ostateczności kolejność zgłoszeń.

Ogłoszenie wyników: Kandydaci zostaną  poinformowani telefonicznie o wynikach rekrutacji. W biurze projektu dostępne będą listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

 

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania:

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

Formularz zgłoszeniowy projektu

Ankieta potrzeb_usprawnień dla osób z niepełnosprawnościami

Zaświadczenie o zatrudnieniu

Oświadczenie o wypełnieniu obowiązku informacyjnego

 

Po zakwalifikowaniu kandydata do uczestnictwa w projekcie, Uczestnik/czka podpisują dodatkowo (oświadczenia podpisywane na pierwszych zajęciach):
 

Oświadczenie o spełnieniu kryteriów grupy docelowej

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażaniu zgody na utrwalanie wizerunku

 

UWAGA!: Wszystkie dokumenty w wersji edytowalnej można pobrać tutaj

 

 

 

Script logo